Rejsy

TTSR 2023 - święto żeglarstwa i młodzieży! Rejs na trasie Den Helder - Hartlepool.

zapisz się
22
dni
do rozpoczęcia
01.07.2023 - 08.07.2023
7
dni
3300
TTSR 2023 - święto żeglarstwa i młodzieży! Rejs na trasie Den Helder - Hartlepool.

Szczegółowy opis rejsu

Ponieważ rejs to wyścig żaglowiec po starcie z Den Helder nie odwiedzi portów pośrednich - będziemy ścigać się o jak najlepsze miejsce na mecie. Natomiast w porcie początkowym jak też w porcie końcowym, Hartlepool, załoga weźmie udział w licznych imprezach - koncertach, organizowanych dla współzawodnictwa załóg zawodach sportowych, wycieczkach krajoznawczych oraz imprezach integracyjnych jak Crew Party - wspólna kolacja - bankiet w gronie wszystkich załóg uczestniczących w regatach. Szczególnym wydarzeniem w każdym porcie jest parada załóg - barwny, międzynarodowy korowód, przemarsz przez miasto wszystkich załóg prezentujących swoisty folklor narodowy lub żeglarski.

undefined
Niezapomnianym wydarzeniem jest także parada żaglowców - rzadko w życiu zdarza się taki widok jak wielkie żaglowce w asyście mniejszych jednostek wychodzące w morze.

undefined
undefined

W czasie postoju armady regatowej w portach żaglowce otwierają swoje pokłady dla zwiedzających - można więc odwiedzić wszystkie największe żaglowce świata, które wezmą udział w regatach.

Ważnym dla nas wydarzeniem, które planujemy w Hartlepool, będzie uroczyste złożenie wieńca na grobie "Znaczy Kapitana", Kapitana Mamerta Stankiewicza, wzoru życiowej postawy oraz bohatera książki Naszego patrona K.O.Borchardta pt. "Znaczy Kapitan".

Regaty The Tall Ships Races są przede wszystkim organizowane w celu promowania idei żeglarstwa wśród młodzieży. Pierwszeństwo w rekrutacji mają zatem osoby w grupie wiekowej 16-25 lat.* Zapraszamy!


< Wróć
zapisz się

Rejs Morski

Rejs żaglowcem po Morzu Śródziemnym może być okazją do zdobywania żeglarskiego doświadczenia i szlifowania umiejętności, a zarazem niezapomnianą przygodą. Właśnie takie rejsy organizujemy na pokładzie szkunera Kapitan Borchardt. Nasza doświadczona Załoga z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a nasza oferta to propozycja rejsu na statku o wysokim standardzie życia na morzu i cudownej duszy. Jesteśmy przekonani, że taki rejs morski na długo zapadnie w Twojej pamięci, o ile nie przyczyni się do tego, że wkrótce zaczniesz organizować samodzielne rejsy po Bałtyku i innych morzach mniejszymi jednostkami.

Rejsy po Bałtyku

Rejs statkiem po Bałtyku jest jedną z pozycji żeglarskiego portfolio, która – jak żadna inna – uczy szacunku do wody i sprzyja kształtowaniu dobrych żeglarskich nawyków. Organizując tygodniowe rejsy po Bałtyku uczymy żeglarstwa, jednocześnie odkrywając przed Załogą Kapitana Borchardta piękno naszego morza. 7dniowe rejsy pozwalają na poznanie polskiego wybrzeża, ale i wypuszczenie się dalej w morze. W naszym zasięgu jest m.in. Bornholm. Tu Morze Bałtyckie wygląda zupełnie inaczej. Miejsce szerokich piaszczystych plaż zajmują skaliste brzegi, a woda jest tak krystalicznie czysta, że nie sposób uwierzyć w głębokość basenu portowego.

Rejs statkiem po Bałtyku to niezapomniana przygoda, dzięki której zdobędziesz nowe doświadczenia, nowych przyjaciół i nową perspektywę. Być może będzie to pierwszy krok na drodze do zdobycia uprawnień i samodzielnego organizowania rejsów. Szkuner Kapitan Borchardt jest na wodzie przez 365 dni w roku. Organizujemy rejsy po Bałtyku i innych morzach, zawsze starając się wybierać atrakcyjne pod względem żeglarskim i turystycznym kierunki. Osoby zainteresowane udziałem w rejsie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z aktualnych harmonogramem. Istnieje również możliwość czarteru całego statku dla grupy zorganizowanej. W tym celu prosimy o kontakt.

Rejs statkiem – Morze Śródziemne

Rejsy żaglowcami to okazja do tego, aby odwiedzić egzotyczne miejsca, jak również zobaczyć znane już sobie destynacje z nowej perspektywy – od strony wody każde miejsce prezentuje się inaczej, a możliwość dotarcia do miejsc leżących poza utartym szlakiem turystycznym stanowi dodatkową atrakcję.

Zabierając żeglarzy na stażowe rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym Kapitan Borchardt dostarcza adeptom sztuki żeglarskiej cennej wiedzy i doświadczeń, wartości, które kształtują kolejne pokolenie Wilków Morskich. Jednocześnie staramy się pokazać Wam najpiękniejsze zakątki Morza Śródziemnego i w ten sposób przekazać dodatkowe wartości żeglarstwa jako sposobu na odkrywanie świata, z czasem być może w ramach coraz dalszych i coraz dłuższych rejsów.

Każdy rejs statkiem po Morzu Śródziemnym planujemy w taki sposób, aby zapewnić Załodze optymalne warunki do nauki, zdobywania nowych doświadczeń i cieszenia się żeglarstwem. Rejsy żaglowcami to duża odpowiedzialność , a zarazem radość i satysfakcja.