Fundacja
01
Dec

Wyjatkowy koncert pt. "Dziękuję Ci Wielka Wodo"

Fundacja miała przyjemność być współorganizatorem koncertu zatytułowanego "Dziękuję Ci Wielka Wodo", poświęconego pamięci Jerzego Porębskiego. Koncert odbył się w Studio S1 Radia Szczecin 19 listopada 2021 r.

 

Wielki Poręba, wybitny muzyk, autor wielu wspaniałych ballad morskich, który swoją twórczością w wielu z nas zaszczepił miłość do piosenki i kultury morskiej, do morza, do żagli. W swoich utworach jak nikt inny potrafił oddać klimat i sens życia na morzu, pokazując je oczami wrażliwego obserwatora i wrażliwego poety. Poruszał w nas najgłębsze pokłady pozytywnych, ludzkich uczuć - dobra, ciepła, morskich przyjaźni, serdeczności... Kilka razy koncertował na pokładzie Kapitana Borchardta i zawsze był to wspaniały czas.
Jerzy - zawsze przyjazny, uśmiechnięty, tryskający inteligentnym humorem, choć często w zwykłej marynarskiej koszulce jednak zawsze z klasą, zawsze budził szacunek, podziw, wzruszenie i zachwyt.
Wykonawcami koncertu byli znani i lubiani wykonawcy - Marek Szurawski, Ryszard Muzaj, The Nierobbers - przyjaciele Jurka.
To był wyjątkowy koncert, który zarejestrowaliśmy dla Was, a relacje z niego możecie zobaczyć tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=gQzwsGRqybw
https://www.youtube.com/watch?v=ms3xPiRUY6I
https://www.youtube.com/watch?v=E4YTCmLUfiM
Polecamy!