Aktualności
31
May

OKAZJA - PROMOCYJNA CENA PIĘKNEGO REJSU!

UWAGA ŻEGLARZE, PROMOCJA!!! Cena Super Last Minute! Takiej okazji nie można przegapić! Tygodniowy rejs w cenie 1.400 zł. Termin 22-29.06.2019 r.
 

Szwecja, Dania, Polska - wyjątkowe miejsca w trzech nadbałtyckich krajach u progu lata. Możesz dotrzeć tam na pokładzie historycznego żaglowca omijając utarte, zatłoczone szlaki turystyczne.  

Żeglarską przygodę rozpoczniemy w Nynäshamn. Odwiedzając ten port ma się wrażenie, że jest tu wszystko co daje wytchnienie - spokój, wspaniała, różnorodna natura, piękne krajobrazy i charakterystyczna szwedzka architektura, jakże odmienna od tej z pozostałej części Europy. Krajobrazy, które można zobaczyć w Nynäshamn zapadają w pamięć i mimo, że miasteczko jest nieduże, to ma do zaoferowania wiele atrakcyjnych miejsc takich jak ciekawe muzeum czy unikatowy Natura Park.  Znajdziemy tu wspaniałe lasy czy oryginalne kamieniste plaże. Wielkim atutem Nynäshamn są  także czyste wody wokół portu, bogate w ryby oraz foki.  Nynäshamn jest ważnym portem Szwecji.   

            

Pożegnamy Nynäshamn i pożeglujemy na południe w stronę Kalmaru, którego historia sięga XII wieku, co czyni go jednym z najstarszych szwedzkich miast. Śladem bogatej historii miasta jest wspaniały zamek, który od XVII wieku do dzisiaj pozostał w niemal niezmienionym kształcie i jest jedną z najlepiej zachowanych renesansowych twierdz w Szwecji. I oczywiście nie jest to jedyny zabytek warty zwiedzenia w Kalmarze.

                                                                              

Z Kalmaru pożeglujemy na Bornholm, wyspę zwaną Perłą Bałtyku, ale też Majorką Północy. Na wyspie urzeka pełna kontrastów natura, od dramatycznych klifów, ogromnego lasu (trzeciego pod względem wielkości w Danii) do wielokilometrowego ciągu plażowego o drobnym piasku i łagodnych kąpieliskach. Wyspa posiada też swą własną, niezmiernie fascynującą historię i interesującą kulturę, w tym również związaną z Polską, której liczne ślady materialne tam znajdziemy. Polecamy też degustację świeżo wędzonych śledzi - bornholmskiego specjału - oraz innych morskich smakołyków, które czekają na turystów w klimatycznej restauracji-wędzarni w Gudhjem.

                 

Rejs zakończymy w Świnoujściu. To wyjątkowe, także pełne zabytków, polskie "okno na świat", oferujące wspaniałą plażę, wiele zabytków oraz  innych atrakcji. Przywita nas tam słynny świnoujski Wiatrak  oraz  najwyższa na polskim wybrzeżu latarnia morska.

           

Szczegóły rejsu i możliwość zapisania się na stronie www.kapitanborchardt.pl/rejsy/

Zapraszamy.