Rejsy statkiem: Szczecin

Port w Szczecinie razem z Portem w Świnoujściu tworzy jeden z największych na Bałtyku zespół portowy. Port leży na najkrótszej trasie przebiegającej ze Skandynawii do Europy Środkowej i Południowej. Jest jednym z portów o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Jest również chętnie wybierany przez żeglarzy. Dogodna lokalizacja pozwala na organizację rejsów w różnych kierunkach, a w razie niesprzyjających wiatrów stwarza atrakcyjne alternatywy.

Szkuner Kapitan Borchardt jest na wodzie przez 365 dni w roku. Rejsy statkiem po Bałtyku to jedna z naszych specjalności. Organizujemy rejsy 7 i 6 dniowe, w tym rejsy o charakterze turystycznym, szkoleniowym i rejsy stażowe. Organizujemy również rejsy statkiem dla grup zorganizowanych, które są doskonałą alternatywą dla stacjonarnych imprez firmowych.

Rejsy Szczecin: Charakterystyka

Port w Szczecinie stwarza dogodne warunki do wypłynięcia na otwarte morzedo Dani, Szwecji, Łotwy – jak również do pływania wzdłuż wybrzeża. Rejsy prowadzimy zgodnie z określonym wcześniej harmonogramem. Znajdziesz w nim informację na temat charakteru danego rejsu, kierunku oraz długości trwania. W zależności od obranego kierunku rejs kończymy w porcie, z którego wypłynęliśmy lub innym. Najczęściej planujemy rejsy statkiem w taki sposób, żeby wypływając ze Szczecina zakończyć rejs w Szczecinie, Świnoujściu lub Gdańsku.

Na szczególną uwagę zasługują rejsy stażowe, które realizujemy zgodnie z najlepszymi żeglarskimi praktykami. W ramach tygodniowego rejsu Załogant zdobywa 100 udokumentowanych godzin na morzu, liczne doświadczenia oraz wiedzę, której nie sposób nauczyć się z książek. Planując rejsy stażowe staramy się ograniczyć czas spędzany w portach do absolutnego minimum. Osoby zainteresowane aspektem turystycznym zapraszamy do udziału w dedykowanych rejsach. W czasie ich trwania pokazujemy najpiękniejsze zakątki Bałtyku i odwiedzamy pożądane destynacje.

Rejsy statkiem: Pierwszy rejs po Bałtyku 

Pierwszy rejs po Bałtyku to niezapomniana przygoda, zwłaszcza dla osoby, która wcześniej nie żeglowała. To rodzi wiele pytań i wątpliwości, przede wszystkim w aspekcie odpowiedniego przygotowania się do rejsu. Z naszej strony polecamy zaopatrzenie się w odpowiednią odzież – ciepłą i nieprzemakalną.

Wszyscy Załoganci są zakwaterowani na szkunerze. Każdy ma przydzieloną swoją koję (łóżko). Posiłki przygotowujemy i spożywamy na statku. W zależności od charakteru rejsu wprowadzamy podział na wachty i przydzielamy Załogantom określone zadania, których celem jest dobycie wszechstronnego żeglarskiego doświadczenia, a także możliwość sprawdzenia się w różnych sytuacjach na morzu.