Rejsy statkiem: Świnoujście

Port w Świnoujściu razem z Portem w Szczecinie tworzy jeden z największych na Bałtyku zespół portowy. Dogodna lokalizacja portu położonego na wyspach Uznam i Wolin sprzyja organizacji rejsów w różnych kierunkach, a w razie niesprzyjających wiatrów stwarza atrakcyjne alternatywy.

Szkuner Kapitan Borchardt jest na wodzie przez 365 dni w roku. Organizujemy rejsy po Bałtyku, które rozpoczynamy właśnie w porcie w Świnoujściu. To port, z którego możemy wypłynąć na otwarte morze do Dani, Szwecji, Łotwy, jak również wyruszyć w rejs wzdłuż polskiego lub niemieckiego wybrzeża. To danej nam bardzo wiele możliwości organizacji rejsów stażowych i nie tylko.

Rejsy Świnoujście: Charakterystyka

Rejsy Świnoujście to planowane przez nas z wyprzedzeniem rejsy bałtyckie, które rozpoczynamy w porcie w Świnoujściu. W zależności od obranego kierunku rejs kończymy w tym samym porcie lub innym. Najczęściej planujemy rejsy statkiem w taki sposób, aby zakończyć przygodę jeśli nie w Świnoujściu to w Gdańsku.

Obok rejsów o charakterze wycieczkowym organizujemy rejsy stażowe. Osoba, która chce podejść do egzaminu na patent Sternika Morskiego jest zobowiązana do udokumentowania doświadczenia na morzu. To 200 godzin, które należy wypływać w dwóch rejsach. Rejsy statkiem 7 dniowe stwarzają możliwość zdobycia niezbędnego doświadczenia (100 godzin). Przy czym, na pokładzie Kapitana Borchardta nie zdobywasz tylko godzin, ale przede wszystkim wiedzę i doświadczenia, które z pewnością okażą się przydatne podczas samodzielnej organizacji rejsów morskich mniejszymi jednostkami.

Rejsy statkiem: Dla początkujących

Pierwszy rejs statkiem po Bałtyku to niezapomniane doświadczenie. Bardzo często pytacie nas, jak się do niego przygotować. Niezbędna jest odpowiednia odzież. Morze Bałtyckie również w lecie potrafi zaskoczyć niską temperaturą i wysoką falą. W Twoim bagażu powinna więc znaleźć się dobra odzież przeciwdeszczowa (preferencyjnie sztormiak morski) oraz ciepła czapka.

Rejsy organizujemy zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem. To najczęściej rejsy 7 lub 6 dniowe. W harmonogramie możesz sprawdzić czas trwania rejsu, kierunek oraz port początkowy i końcowy. Wszyscy Załoganci są zakwaterowani na szkunerze. Każdy ma przydzieloną swoją koję (łóżko). Posiłki również przygotowujemy i spożywamy na statku. W trakcie rejsów stażowych liczbę godzin spędzonych w porcie staramy się ograniczyć do minimum. W trakcie rejsów wycieczkowych skupiamy się na pokazaniu Wam najpiękniejszych zakątków Bałtyku i odwiedzeniu najbardziej pożądanych destynacji. Informacja o charakterze konkretnego rejsu jest każdorazowo zawarta w harmonogramie.