Rejsy na Bornholm

Bornholm to duńska wyspa w południowo-zachodniej części Morza Bałtyckiego. Jest najbardziej na wschód położonym okręgiem administracyjnym Danii. Wyspa jest niezwykle malownicza i spokojna. Polacy zwiedzają Bornholm od strony morza oraz na rowerach.

Rejsy na Bornholm cieszą się niesłabnąca popularnością wśród żeglarzy. W kręgu bałtyckich żeglarz są tacy, którzy wracają na wyspę regularnie i wciąż odkrywają jej piękno na nowo. My bardzo lubimy organizować rejsy statkiem na Bornholm z kilku powodów:

Rejsy statkiem: Zwiedzamy Bornholm od strony morza

Żeglarstwo to nie tylko sport. To sposób na przemieszczanie się, dzięki któremu różne miejsca możemy zobaczyć z zupełnie innej perspektywy niż pozostali turyści. Rejsy statkiem na Bornholm organizujemy w taki sposób, aby pokazać Wam piękno południowo-zachodniego Bałtyku. Znacząco różni się on od morza, które obserwujemy z perspektywy szerokich piaszczystych plaż. Na Bornholmie królują kamieniste brzegi i można tu skosztować wędzonych śledzi, krewetek i wielu innych owoców morza.

Bornholm to także kierunek, który często obieramy organizując rejsy stażowe. Za wyborem wyspy przemawia jej lokalizacja oraz specyfika. Zwijając do lokalnych portów Załoganci maja okazję dobycia cennego doświadczenia z zakresu nawigacji, pływania na nabieżnik. Porty na Bornholmie są na ogół małe i kameralne, daleko im do dużych komercyjnych marin znanych żeglarzom z ciepłych mórz. Dla wielu stanowią prawdziwe wyzwanie.

Rejsy na Bornholm: Harmonogram

Osoby zainteresowane odbyciem rejsu statkiem na Bornholm zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszym harmonogramem. Znajdziesz tu informacje dotyczące kierunku i charakteru rejsu oraz jego długości. Organizujemy rejsy 6 i 7 dniowe. W przypadku rejsów stażowych daje to możliwość wypływania 100 z wymaganych 200 godzin na morzu. Obok godzin Załoganci zyskują praktyczne doświadczenia, które znacząco ułatwią samodzielne pływanie po Bałtyku po uzyskaniu wymaganych uprawnień.

Załoganci są zakwaterowani na szkunerze. Każdy dostaje przydzieloną własną koję. Posiłki przygotowujemy i spożywamy na statku. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu. Kapitan Borchardt jest na wodzie przez 365 dni w roku. Na Bornholm pływamy o różnych porach roku, co czyni każdy rejs wyjątkowym.