Rejsy

Wrześniowy rejs ze stolicy Łotwy do Gdańska - idealna okazja, aby pożeglować po Bałtyku u schyłku lata.

Ryga - Gdańsk

zapisz się
259
dni
do rozpoczęcia
15.09.2019 - 21.09.2019
7
dni
1600
Wrześniowy rejs ze stolicy Łotwy do Gdańska - idealna okazja, aby pożeglować po Bałtyku u schyłku lata.

Szczegółowy opis rejsu

Dlatego ryska starówka, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, to obowiązkowy punkt odwiedzin w stolicy Łotwy. Ryga jest także bardzo zielonym miastem, ma 22 parki o powierzchni blisko 7000 ha. Poza licznymi zabytkami Dodatkowymi atrakcjami, które na pewno umilą czas są ogrody : zoologiczny i botaniczny. Masa zabytków, targ centralny Rygi oraz wyjątkowa regionalna kuchnia dopełnią pełną wrażeń wizytę w Rydze, która od średniowiecza była jednym z najważniejszych portów bałtyckich i która w swej historii miała liczne powiązania z państwem polskim.

Z Rygi obierzemy kurs na południe, aby po trudach żeglowania zawinąć na krótki odpoczynek do Kłajpedy, największego portu Litwy, jednego z największych nad Bałtykiem. Krótką charakterystykę tego pięknego miasta można zamknąć w słowach:"pruskie mury, skandynawski krajobraz, litewska gościnność". Gdy dodamy do tego dynamizm nowej Europy uzyskamy pełny obraz Kłajpedy. Kłajpeda związana jest z morzem od zawsze stąd i dziś kultywuje tradycje morskie. Polecamy doskonałe Muzeum Morskie-Akwarium, w którym ma  swoje miejsce specjalne delfinarium, gdzie codziennie odbywają się pokazy tresury delfinów i uchatek kalifornijskich. Ciekawe są także zbiory w Muzeum Zegarów oraz Muzeum Kowalstwa. Jako miasto nadmorskie Kłajpeda oferuje turystom liczne piękne plaże nadbałtyckie, wymarzone na wieczorny spacer z urzekającym zachodem słońca. W okolicy znajduje się też Regionalny Park Nadmorski, zachwycający pięknym krajobrazem i charakterystyczną przyrodą.

Pożegnamy Kłajpedę, postawimy żagle i wyruszymy w kierunku Gdańska. Jeśli warunki pogodowe pozwolą możliwe jest zawinięcie do Helu - tu polecamy Muzeum Obrony Wybrzeża oraz fokarium. Rejs zakończymy w Gdańsku, którego walorów turystycznych i rozrywkowych nie trzeba reklamować.  Zapraszamy na pokład.

< Wróć
zapisz się