Rejsy

TTSR 2023 - Hartlepool - Fredrikstad

zapisz się
154
dni
do rozpoczęcia
08.07.2023 - 15.07.2023
7
dni
3300
TTSR 2023 - Hartlepool - Fredrikstad

Szczegółowy opis rejsu

Kontynuacja udziału w wielkiej imprezie The Tall Ship Races 2023 - wyścigu żaglowców oraz święcie żeglarstwa. Start z portu  Hartelpool. W tym mieście na miejscowym cmentarzu West Village Cemetery spoczywa słynny polski kapitan żeglugi wielkiej Mamert Stankiewicz - znany jako Znaczy Kapitan, bohater powieści Karola Olgierda Borchardta. Po starcie będziemy się ścigać w rejsie z metą w porcie Fredrikstad. W porcie początkowym jak też w porcie końcowym, załoga weźmie udział w licznych imprezach - koncertach, organizowanych dla współzawodnictwa załóg zawodach sportowych, wycieczkach krajoznawczych oraz imprezach integracyjnych jak Crew Party - wspólna kolacja - bankiet w gronie wszystkich załóg uczestniczących w regatach. Szczególnym wydarzeniem w każdym porcie jest parada załóg - barwny, międzynarodowy korowód, przemarsz przez miasto wszystkich załóg prezentujących swoisty folklor narodowy lub żeglarski.

Continuation of participation in the great event The Tall Ship Races 2023 - a sailing ship race and a sailing celebration.
Departure from Hartelpool harbour. After the start, we will race the cruise with the finish line in the port of Fredrikstad. In the starting port as well as in the final port, the crew will take part in meny events - concerts, sports competitions organized for the competition of crews, sightseeing trips and integration events such as Crew Party - joint dinner - banquet among all crews participating in the regatta. A special event in each port is the parade of crews - a colorful, international procession, a march through the city of all crews presenting a kind of national or sailing folklore.


undefined

< Wróć
zapisz się

Rejs Morski

Rejs żaglowcem po Morzu Śródziemnym może być okazją do zdobywania żeglarskiego doświadczenia i szlifowania umiejętności, a zarazem niezapomnianą przygodą. Właśnie takie rejsy organizujemy na pokładzie szkunera Kapitan Borchardt. Nasza doświadczona Załoga z przyjemnością dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a nasza oferta to propozycja rejsu na statku o wysokim standardzie życia na morzu i cudownej duszy. Jesteśmy przekonani, że taki rejs morski na długo zapadnie w Twojej pamięci, o ile nie przyczyni się do tego, że wkrótce zaczniesz organizować samodzielne rejsy po Bałtyku i innych morzach mniejszymi jednostkami.

Rejsy po Bałtyku

Rejs statkiem po Bałtyku jest jedną z pozycji żeglarskiego portfolio, która – jak żadna inna – uczy szacunku do wody i sprzyja kształtowaniu dobrych żeglarskich nawyków. Organizując tygodniowe rejsy po Bałtyku uczymy żeglarstwa, jednocześnie odkrywając przed Załogą Kapitana Borchardta piękno naszego morza. 7dniowe rejsy pozwalają na poznanie polskiego wybrzeża, ale i wypuszczenie się dalej w morze. W naszym zasięgu jest m.in. Bornholm. Tu Morze Bałtyckie wygląda zupełnie inaczej. Miejsce szerokich piaszczystych plaż zajmują skaliste brzegi, a woda jest tak krystalicznie czysta, że nie sposób uwierzyć w głębokość basenu portowego.

Rejs statkiem po Bałtyku to niezapomniana przygoda, dzięki której zdobędziesz nowe doświadczenia, nowych przyjaciół i nową perspektywę. Być może będzie to pierwszy krok na drodze do zdobycia uprawnień i samodzielnego organizowania rejsów. Szkuner Kapitan Borchardt jest na wodzie przez 365 dni w roku. Organizujemy rejsy po Bałtyku i innych morzach, zawsze starając się wybierać atrakcyjne pod względem żeglarskim i turystycznym kierunki. Osoby zainteresowane udziałem w rejsie zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z aktualnych harmonogramem. Istnieje również możliwość czarteru całego statku dla grupy zorganizowanej. W tym celu prosimy o kontakt.

Rejs statkiem – Morze Śródziemne

Rejsy żaglowcami to okazja do tego, aby odwiedzić egzotyczne miejsca, jak również zobaczyć znane już sobie destynacje z nowej perspektywy – od strony wody każde miejsce prezentuje się inaczej, a możliwość dotarcia do miejsc leżących poza utartym szlakiem turystycznym stanowi dodatkową atrakcję.

Zabierając żeglarzy na stażowe rejsy statkiem po Morzu Śródziemnym Kapitan Borchardt dostarcza adeptom sztuki żeglarskiej cennej wiedzy i doświadczeń, wartości, które kształtują kolejne pokolenie Wilków Morskich. Jednocześnie staramy się pokazać Wam najpiękniejsze zakątki Morza Śródziemnego i w ten sposób przekazać dodatkowe wartości żeglarstwa jako sposobu na odkrywanie świata, z czasem być może w ramach coraz dalszych i coraz dłuższych rejsów.

Każdy rejs statkiem po Morzu Śródziemnym planujemy w taki sposób, aby zapewnić Załodze optymalne warunki do nauki, zdobywania nowych doświadczeń i cieszenia się żeglarstwem. Rejsy żaglowcami to duża odpowiedzialność , a zarazem radość i satysfakcja.