Rejsy

Czy znacie taki Bałtyk?

Świnoujście - Bornholm - Karlskrona - Gdańsk

zapisz się
116
dni
do rozpoczęcia
19.08.2019 - 25.08.2019
7
dni
2050

Szczegółowy opis rejsu

Podróż rozpoczniemy z  krainy 44 wysp – ze Świnoujścia. To właśnie w Świnoujściu mamy najcieplejsze na polskim wybrzezu morze. Stamtąd weźmiemy kurs na Bornholm. Pożegna nas słynny świnoujski wiatrak na końcu pięknej plaży. Dopływając do Bornholmu trzeba pamiętać o okularach przeciwsłonecznych ponieważ jest to najbardziej nasłoneczniony kawałek północnej Europy. Bornhlom, zwany Majorka Północy przyciąga swoją unikatowością, oryginalną architekturą, różnorodnością krajobrazu. Ta mała, ale pełna zabytków i śladów ciekawej historii wyspa, na pewno będzie atrakcyjnym miejscem, które tylko rozbudzi wyobraźnię i chęć dalszej przygody!

        

Opuścimy Bornholm i obierzemy kurs na Karlskronę, dawny główny port wojenny Szwecji. Dopływając do Karlskrony miniemy świetnie zachowaną, zabytkową twierdzę Drottningskärs, która powstała w ostatniej dekadzie XVII w. i jest uważana za jedną z najpotężniejszych budowli obronnych w Szwecji. Można ja zwiedzić  - na wyspę pływa bezpłatny prom. Karlskrona to miasto położone na 33 wyspach, z bardzo ciekawą historią, której ślady znajdziemy tu w bardzo wielu miejscach. Miasto urzeka wspaniałą, zabytkową architekturą. Głównym miejscem nagromadzenia zabytkowych budowli jest rynek, nad którym góruje duży pomnik Karola XI, założyciela miasta, który dumnie podziwia swoje dzieło. Wspaniały port wojenny z jego charkterystycznymi budowlami także przywołuje wspaniałą historię tego miasta. Polecamy też odwiedzenie Muzeum Morskiego. Karlskrona uznawana jest za najsłoneczniejsze miasto w Szwecji, dlatego warto odwiedzić ją właśnie latem.

                                                                                         

 

                                                                        

Ze Szwecji pożeglujemy do Gdańska. Największe miasto Trójmiasta to idealne miejsce na zakończenie rejsu - tutaj także znajdziemy wiele miejsc, które trzeba zobaczyć. Zwiedzanie choćby samej starówki gdańskiej będzie dobrym relaksem po trudach rejsu.

                                                                               

< Wróć
zapisz się