Media o nas
02
Oct

STS "Kapitan Borchardt" rzucił cumy w Świnoujściu

Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu.

STS „Kapitan Borchardt” rzucił cumy w Świnoujściu

STS „Kapitan Borchardt” rzucił cumy w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Dostojnie i z gracją, jak przystało na morskiego szlachcica, tuż przed północą z piątku na sobotę żaglowiec „Kapitan Borchardt” pojawił się na wodach świnoujskiego portu. Cumy podjął pracownik Mariny Północnej. „Borchardta" przyprowadził do Świnoujścia jeden z legendarnych kapitanów, który do dziś pełni czynną służbę w polskiej flocie – kpt ż.w. Ziemowit Barański. Zanim wyruszy w dalszą drogę, żaglowiec pozostanie przy kei Mariny Północnej przez najbliższe trzy, może cztery dni.

Kapitan Borchardt” od 2011 roku, kiedy na jego maszcie załopotała biało-czerwona bandera, służy dziełu morskiego wychowania młodzieży. Pod okiem znamienitej kadry odbywa rejsy, podczas których młodzi poznają marynarskie rzemiosło.

STS „Kapitan Borchardt” rzucił cumy w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Na pokładzie żaglowca mają szansę zasmakować prawdziwego żeglarskiego życia ale także obsługi najnowocześniejszych systemów np. nawigacyjnych. Nowoczesność nie w niczym nie burzy jednak na tym okładzie morskiego romantyzmu.

STS „Kapitan Borchardt” rzucił cumy w Świnoujściu

fot. iswinoujscie.pl

Choć w swoich dziejach „Kapitan Borchardt” ma już o wiele dalsze wyprawy to jednak tegoroczny sezon pod żaglami jest dedykowany Bałtykowi.

A to- zdaniem wielu doświadczonych marynarzy-jedno z najbardziej wymagających mórz. Dlatego w czasie rejsów pomiędzy portami Skandynawii, Niemiec,a wreszcie naszym Świnoujściem młoda załoga odbiera naprawdę niezłą szkołę! Przypomnijmy, że „Kapitan Borchardt był jednym z bohaterów regat Tall Ship Races, zwycięzcą kilku etapów tego prestiżowego wyścigu.

źródło: www.iswinoujscie.pl