Fundacja
18
Jan

1,5 % dla Fundacji.

1,5% dla Fundacji - i Ty możesz pomóc, wesprzeć nasze działania.

Jak co roku my także prosimy o Waszą hojność. Zapraszamy do wsparcia Fundacji im. Karola Olgierda Borchardta poprzez przekazanie 1% podatku na cele statutowe.

Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta została złożona w 2011 roku z inicjatywy żeglarzy i spadkobierców Kapitana Borchardta. Nasze główne cele to edukacja morska młodzieży, rozwój i popularyzacja żeglarstwa, a także upowszechnianie kultury i tradycji morskiej. Obok propagowania wiedzy o życiu i pracy K. O. Borchardta oraz edukacji z zakresu polskiej historii, kultury i tradycji morskiej Fundacja w swoim działaniu skupia się na promocji żeglarstwa jako sposobu na kształtowanie osobowości, nabywanie nowych umiejętności, przydatnych w codziennym życiu. Obcowanie z morzem to wspaniała przygoda, ale przede wszystkim wyjątkowe doświadczenie, budujące pewność siebie, uczące odpowiedzialności i tolerancji oraz odpowiedzialności i podejmowania świadomego ryzyka.

Fundacja organizuje rejsy morskie szkoleniowe na tradycyjnym żaglowcu propagujące polską marynistykę i wychowanie morskie młodzieży, których celem jest motywacja młodzieży do podejmowania nowych wyzwań, zdobywania ciekawych doświadczeń i rozwoju. Poprzez żeglarstwo wspieramy także działania na rzecz integracji osób niepełnosprawnych i młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. 1% Waszego podatku pozwoli nam wesprzeć nasze działania na rzecz edukacji morskiej, pomóc młodym ludziom, których sytuacja rodzinna nie daje im na to szansy, rozpocząć przygodę z żeglarstwem. Żeglarstwo uczy, wychowuje, kształtuje charakter młodego człowieka, daje dobre wzorce. Być może dla niektórych przygoda żeglarska będzie szansą na znalezienie własnej drogi lub pasji na całe życie? Pozwoli iść przez życie dobrym kursem? Dlatego dajmy młodzieży razem taką szansę, Wasze wsparcie to rzecz bardzo cenna.

Od 2014 roku Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego.

Fundacja im. Karola Olgierda Borchardta

KRS 0000410910

Rachunek w Santander Bank Polska S.A.
67 1090 1841 0000 0001 1849 7070

 fundacja@kapitanborchardt.pl

Dzięki Waszemu wsparciu na pewno zdołamy zrobić więcej dobrego dla młodych żeglarzy. Z góry dziękujemy.

I zapewniamy - znaczy, spożytkujemy otrzymane środki, znaczy porządnie!