Aktualności
11
Jun

Last minute! Tydzień w Norwegii 1.600 zł. (13-20.07.2019). Tak tanio jeszcze nie było! Pożeglujemy wraz z armadą żaglowców płynących w regatach TTSR.

Wyjątkowa okazja na spotkanie największych żaglowców na jednym akwenie, do podziwianie ich pod żaglami z pokładu. Gratka dla fotografików?! Rejs z Sandefjord przez Stavanger do Bergen.

Norwegia – kraina fiordów, lodowców, Trolli i Gnomów i urzekających krajobrazów! Rejs z Sandefjord przez Stavanger do Bergen, oprócz dużej porcji żeglowania dostarczy wielu wrażeń oraz pięknych widoków! 

Żeglarską podróż po Norwegii rozpoczniemy w malowniczym Sandefjord! To miasto położone w głębi fiordu, które zasłynęło z dawnego uzdrowiska doktora Thaulowa, który leczył reumatyków meduzami, ale przede wszystkim z tego, że było to miasto wielorybników!
Czy zastanawialiście się kiedyś jak ogromna jest szczęka wieloryba? Możecie przekonać się o tym właśnie tutaj w muzeum Wielorybnictwa, gdzie dzięki zgromadzonym eksponatom sami zobaczycie jak ogromne mogą być wieloryby. Samo miasteczko przyciąga swoją urodą - malownicza architektura, wiele zieleni, piękne kolorowe murale zapadają w pamięć już po jednym spojrzeniu, a pomniki, które nawiązują do połowów wielorybów także zrobią wrażenie na niejednym turyście. Jednym z najbardziej cenionych atutów miasteczka jest z pewnością Midtasen Par – park i pawilon rzeźb, a wśród rzeźb punkt widokowy, dzięki, któremu możemy zobaczyć jakim pięknym miastem jest właśnie Sandefjord!

     

Z Sandefjord obierzemy kurs na Stavanger położonego na południowo-zachodnim wybrzeżu Norwegii. Zapierające dech w piersiach krajobrazy fiordów u podnóża gór i ciągnące się wzdłuż wybrzeża piaszczyste plaże to właśnie Stavanger.  Fiord Lysefjorden i zawieszona nad nim słynna skalna półka Preikestolen, czy plaża Sola to tylko kilka miejsc, które trzeba zobaczyć. Samo miasto przyciąga też charakterystyczną architekturą drewnianych domków z poprzedniego wieku, dużą ilością sklepików, restauracji, pomników i muzeów często związanych z wielorybniczą historia miasta. Polecamy też bardzo ciekawe Muzeum Ropy Naftowej - wszak Norwegia swoją potęgę gospodarczą zbudowała na tym "płynnym złocie". Stavanger w 2008 r. zostało Europejską Stolicą Kultury co potwierdza wielkie walory tego miasta.

Żegluga ze Stavanger do Bargen to wyjątkowa trasa. Wspaniałe fiordy otoczone górami, piękne mosty, liczne wodospady - jest co podziwiać. A w Bergen? Tutaj nie sposób zliczyć ile to zabytkowe miasto ma do zaoferowania turystom. Malownicza architektura zabytkowej dzielnicy Bryggen, liczne kościoły, pomniki, muzea czy zamek Bergenhus to tylko część atrakcji. Miejscem, którego w Bergen nie można ominąć jest także Fisketorget - tu znajdziemy bogactwo świeżych ryb, owoców morza, tu dostaniemy także gotowe przekąski z morskich przysmaków, które kuszą od samego wejścia na targ.

undefined

undefined