Aktualności
04
Aug

Dlaczego Bornholm?

Dlaczego Bornholm we wrześniu?

Bo na wyspie każdy znajdzie coś dla siebie!
Chcesz zobaczyć średniowieczne zabytki? Wspaniałą przyrodę?
Może tropikalne motyle? Kościoły templariuszy? Dinozaury? 

Zawitamy do portu Ronne – największego miasta na wyspie. Tam czekają na nas: zabytkowa portowa kuźnia, muzeum historii Bornholmu od epoki brązu do II wojny światowej; muzeum lokalnej ceramiki, czy kościół św. Mikołaja, zbudowany w XV wieku, w miejscu XIII wiecznej kaplicy.

Jeżeli chcesz zaplanować dłuższą wycieczkę poza miasto – koniecznie zobacz największy średniowieczny zamek w Północnej Europie – wybudowany w XIII wieku Hammershus!
Zobacz też ryty naskalne z czasów Wikingów w Madsebbake czy unikalne bornholmskie kościoły rotundowe w Østerlars i Nylars, budowane przez templariuszy w XI wieku.
Wybierz się w godzinną podróż koleją do Nexo i odwiedź Bornholms Sommerfuglepark & Tropeland. Bornholmski Tropikalny Park Motyli  to  – jak sami o sobie piszą – najgorętsze doświadczenie na wyspie.
Nie zapomnij też o wizycie w miasteczku Aakirkeby! Tam znajduje się NaturBornholm -  park opowiadający 1700 milionów lat historii Bornholmu!  Możesz  spotkać się z duńskimi dinozaurami, zobaczyć faunę Bałtyku, przeżyć trzęsienie ziemi! To tylko 30 min. autobusem od Ronne!

Popłyń z nami na rejs i odkryj Bornholm dla siebie!