Aktualności
12
Feb

Co za news!

"Co za news!
Wyborem publiczności #40Shanties W Sieci Przebojem 40-lecia Shanties zostaje:
Kapitan własnej duszy vel Kapitan Borchardt"
undefined
Kochani Żeglarze! Nie wierzymy własnym oczom a jednocześnie radość nasza jest ogromna! Hymn naszego żaglowca, pieśń "Kapitan Borchardt" autorstwa M.Szwai i A.Koryckiego Waszymi głosami wygrał plebiscyt na szantę 40-lecia!!!
Zarówno tekst jak i muzyka oraz wykonanie tej pieśni są oczywiście wyjątkowe, tak to czujemy od zawsze, a wynik plebiscytu jest wielkim sukcesem przede wszystkim Autorów. To pierwsze miejsce w plebiscycie, w takim plebiscycie, odbieramy jako wielką nobilitację utworu, ale także, nieskromnie, jako maleńkie wyróżnienie dla nas? Wiemy, że Monika i Andrzej pisząc tę pieśń chcieli uhonorować przede wszystkim naszego Patrona, ale inspiracją dla Autorów było pojawienie w polskiej flocie naszego żaglowca - nasze rozmowy o Patronie, żeglarstwie, nasz pokład, załoga, klimat naszych rejsów... Czekaliśmy na tę pieśń jakiś czas a kiedy już pojawiła się wzbudziła nasz zachwyt i akceptację. Od początku jej istnienia popularyzujemy ją więc najlepiej jak umiemy i jesteśmy z niej bardzo dumni!
Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy - Wam wszystkim, którzy zechcieli oddać głos w plebiscycie, w imieniu swoim i Autorów, bo bardzo nas cieszy ten wynik.
Oczywiście zachęcamy do śpiewania naszego hymnu na jachtach, w tawernach, ale także wraz z nami, w naszej mesie i na pokładzie - "póki żagle białe, damy radę..." - wierzymy, że przesłanie tych słów w dzisiejszych, jakże trudnych czasach, daje nam wszystkim nadzieję na lepszy czas...
Jeszcze raz - wielkie dzięki!