Aktualności
29
Jul

10 lat pod polska banderą! - świętujemy nasz jubileusz.

10 lat pod polską banderą! - świętujemy nasz jubileusz.

Każdy żaglowiec ma swoją historię. Historia Kapitana Borchardta jest wśród polskich jednostek historią najdłuższą, jednak pod biało czerwoną banderą ta historia jest dość krótka. Właśnie mija 10 lat od chwili, kiedy grupa żeglarzy – zapaleńców „wymyśliła” sobie,    w trakcie rejsu na Pogorii, nowy żaglowiec pod polską banderą. Te 10 lat przemknęło bardzo szybko.

Każdy jubileusz to czas przemyśleń – analizujemy, podsumowujemy co udało nam się zrobić, co nie, pytamy siebie czy mogliśmy działać lepiej, skuteczniej, aby być bliżej żeglarzy? Odpowiedź na te pytania nie jest łatwa ani jednoznaczna, jednak wiemy, że z każdym rokiem jesteśmy mądrzejsi, także dzięki Waszej Żeglarze wiedzy i doświadczeniu. Cieszymy się bardzo, że nasz statek znalazł swoje miejsce w szeregu polskich żaglowców, pozyskał grono  przyjaciół, załogantów wracających na nasze rejsy. Jesteśmy też dumni z powodu tego, że Kapitan Borchardt mimo swoich 103 lat jest w świetnej kondycji technicznej, cieszy oko swoim wyglądem i oferuje naszym uczestnikom bezpieczeństwo, wysoki standard życia na morzu oraz wspaniałą atmosferę na pokładzie.

Żagle 2021 Szczecin to jedyne w tym sezonie w Polsce duże święto żeglarstwa  (odwołano Regaty TTSR) więc jest to najlepsza okazja i miejsce na świętowanie naszego jubileuszu – wszak Szczecin to nasz dom, nasz port macierzysty. Z tej okazji zapraszamy Wszystkich żeglarzy, wszystkich naszych przyjaciół oraz miłośników muzyki żeglarskiej na otwarty koncert szantowy, który odbędzie się 31.07.2021 od godziny 19.30 na naszym pokładzie. Kapitan Borchardt zacumuje w Szczecinie pod Wałami Chrobrego, ul. Jana z Kolna.  Kto dla Was zagra? Oczywiście nie zabraknie współautora i wykonawcy naszego hymnu Andrzeja Koryckiego z Dominiką Żukowską, będą The Nierobbers, Marek Szurawski. Już się cieszymy – świętowanie w takim gronie to sama radość. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

                                   undefined